Boys 10 Yrs/Over 100m Butterfly - Heats

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.Thomas HUDSON11Nuneaton 1:24.08  208 
2.Louka BRAMWELL11Co Coventry 1:24.92  201 
3.Axel MARTIN11Leamington 1:28.97  175 

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.Corey SMITH12Blythe Barra 1:13.74  308 
2.James MCCLURE12Co Coventry 1:17.51  265 
3.Joseph FRANKLIN12Blythe Barra 1:20.67  235 
4.James ABULENCIA12Camp Hill SC 1:21.61  227 
5.Clark HOPKINSON12Boldmere 1:23.73  210 
6.Dominic SIMPSON12Nuneaton 1:27.94  181 

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.Jason HERBERT13Leamington 1:11.84  333 
2.Harvey HIGGINS13Perry B & TS 1:13.06  317 
3.Joseph DEAVALL13Leamington 1:15.64  285 
4.Shyan MARRIE13Orion 1:16.12  280 
5.Daniel ANDREWS13Co Coventry 1:18.76  253 
6.Evan MCWHIRTER13Co Coventry 1:20.22  239 
7.William LUKE13Nuneaton 1:22.23  222 
8.Owen PERKINS13Solihull 1:23.27  214 
9.Samuel WOODHALL13Boldmere 1:24.20  207 
10.Lewis CARLESS13Perry B & TS 1:37.74  132 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.Matthew HARGREAVES14Kingsbury 1:06.05  429 
2.Niall CONNELL14Co Coventry 1:06.87  413 
3.Tom GARNER14Fox Hollies 1:09.17  373 
4.Daniel JENKINS14Boldmere 1:09.45  369 
5.Noah SOUTHGATE14Boldmere 1:15.76  284 
6.Karnell NUNES-SMITH14Orion 1:16.12  280 
7.Kyle OFFER14Co Coventry 1:18.47  255 
8.Mackenzie PATCHETT-SMY14Rugby 1:22.66  218 
9.Brian MCSHARRY14Co Coventry 1:23.34  213 
10.Harvey FLINT14Strat Sharks 1:32.21  157 
 Ben STEWART14Nuneaton DNC    

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.Acer WOOLLEY15Blythe Barra 1:04.04  470 
2.Adam NASH15Co Coventry 1:04.58  459 
3.Thomas VINCE15Nuneaton 1:07.62  399 
4.James CARSON15Blythe Barra 1:09.75  364 
4.Tommy SMITH15Co Coventry 1:09.75  364 
6.John ROBERTS15Kingsbury 1:13.12  316 
7.Samuel COOPER15Boldmere 1:14.40  300 
8.Omar HIJAZI15Camp Hill SC 1:14.42  300 
9.Callum ROGERS15Nuneaton 1:19.56  245 
10.Adam KENWORTHY-FAHY15Rugby 1:21.72  226 

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.Thomas BLOOR18Boldmere 1:00.22  566 
2.Daniel MOORE20Co Coventry 1:01.01  544 
3.Leo KARSKI17Boldmere 1:01.70  526 
4.Philip WARREN19Leamington 1:01.86  522 
5.Jack CAREY17Rugby 1:02.97  495 
6.Muhammad BUKHARI16Orion 1:04.11  469 
7.James GOODWIN16Boldmere 1:05.03  449 
8.Michael ALLEN17Strat Sharks 1:05.36  442 
9.Finnen AU16Boldmere 1:06.04  429 
10.Jamie KEYTE21Perry B & TS 1:06.38  422 
11.Bradley MCLEAVY18Co Coventry 1:06.61  418 
12.Luke ANSPOKS16Rugby 1:07.17  408 
13.Callum MITCHELL17Blythe Barra 1:07.22  407 
14.Felix GALLAGHER17Strat Sharks 1:07.33  405 
15.Nathaniel FRANCIS19Strat Sharks 1:07.88  395 
16.Max HOLTON16Co Coventry 1:08.01  393 
17.Max TAYLOR16Rugby 1:09.22  372 
18.Harry SPALDING17Leamington 1:10.06  359 
19.John SMITH42Co Coventry 1:10.46  353 
20.Ben COURT17Leamington 1:10.60  351 
21.Jonathan VASKOR16Camp Hill SC 1:13.23  314 
22.Scott HADLEY20Orion81:24.40  205 
 Henry MCLOUGHLIN17Boldmere DNC    
 Tom MITCHELL16Co Coventry DNC    

Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points

PlaceNameAaDClubCatTime  BDPoints 
1.Scott HADLEY20Orion81:24.40  344 

UP