Boys 10 Yrs/Over 100m Backstroke - Heats

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.Omar MAAMOUN11Boldmere 1:20.12  271 
2.Thomas HUDSON11Nuneaton 1:21.01  262 
3.Isaac WALTON11Fox Hollies 1:25.94  219 
4.Sam KELLY11Solihull 1:26.81  213 
5.Charlie ROUNCE11Leamington 1:27.36  209 
6.Alistair RISTOV11Strat Sharks 1:27.51  208 
7.Max SMITH11Co Coventry 1:27.58  207 
8.William VINEY11Orion 1:28.21  203 
9.Layton BROWN10Nuneaton 1:30.01  191 
10.Ewan TIMMS11Co Coventry 1:31.18  183 

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.Aaron RUBY12Orion 1:14.00  343 
2.Jude DENNING12Boldmere 1:15.94  318 
3.Clark HOPKINSON12Boldmere 1:18.20  291 
4.George GLOSTER12Leamington 1:19.63  276 
5.Thomas DILLEY12Leamington 1:20.41  268 
6.Jack ATKINS12Boldmere 1:22.52  248 
7.William BEARDMORE12Nuneaton 1:24.03  234 
8.Alexander VEGA FLORES12Nuneaton 1:24.75  228 
9.James ABULENCIA12Camp Hill SC 1:25.76  220 
10.Isaac MORISON12Leamington 1:26.00  219 
11.Toby LIU12Orion 1:27.01  211 
12.Kieran JARVIS12Rugby 1:28.62  200 
13.William STAMP12Rugby 1:30.07  190 
14.Thomas COLLERAN12Camp Hill SC 1:30.51  187 
15.Alfie HEBB12Rugby 1:32.18  177 
16.Edward BLYTH12Orion 1:32.37  176 
17.James ASHBY12Nuneaton 1:32.68  175 

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.Owen PERKINS13Solihull 1:18.33  290 
2.Evan MCWHIRTER13Co Coventry 1:19.13  281 
3.Reece HARVEY13Solihull 1:21.76  255 
4.Oliver CROFTS13Leamington 1:26.58  214 
5.Lewis CARLESS13Perry B & TS 1:27.20  210 
6.Samuel WOODHALL13Boldmere 1:27.43  208 
7.James KAHRMAN13Nuneaton 1:28.72  199 
8.Janos MAZAK13Orion 1:28.85  198 
9.Jake SMITH13Rugby 1:30.71  186 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.Deen AHMED14Solihull 1:07.61  451 
2.Matthew HARGREAVES14Kingsbury 1:09.69  411 
3.Josh GOLSBY-TAYLOR14Blythe Barra 1:10.63  395 
4.Samuel MANSHIP14Leamington 1:11.41  382 
5.Daniel JENKINS14Boldmere 1:12.31  368 
6.Finlay MONAGHAN14Nuneaton 1:12.57  364 
7.Ben STEWART14Nuneaton 1:16.68  309 
8.Rhys GREEN14Co Coventry 1:16.78  307 
9.Joel WATSON14Strat Sharks 1:17.35  301 
10.Charles WOOD14Boldmere 1:18.51  288 
11.Karnell NUNES-SMITH14Orion 1:18.57  287 
12.Kieran HODSON14Kingsbury 1:19.21  280 
13.Kyle OFFER14Co Coventry 1:21.20  260 
14.Mackenzie PATCHETT-SMY14Rugby 1:22.21  250 
15.Harvey FLINT14Strat Sharks 1:22.81  245 
16.Daniel CANT14Solihull 1:25.06  226 
17.Zane VENN-MORTON14Co Coventry 1:25.07  226 

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.Daniel CAREY15Rugby 1:05.43  497 
2.Jamie DARK15Boldmere 1:06.80  467 
3.Daniel COX15Strat Sharks 1:07.28  457 
4.Thomas VINCE15Nuneaton 1:09.61  413 
5.Samuel ASTILL15Co Coventry 1:10.04  405 
6.Alexandru ISTRATE15Nuneaton 1:10.38  399 
7.James CARSON15Blythe Barra 1:13.50  351 
8.Mathew PARRY15Boldmere 1:14.77  333 
9.Joshua BRADNOCK15Co Coventry 1:16.93  306 
10.Benjamin ATKINS15Kingsbury 1:19.40  278 

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.Daniel MOORE20Co Coventry 1:02.75  564 
2.Leonids SARIGINS17Blythe Barra 1:03.26  550 
3.Tom MITCHELL16Co Coventry 1:03.98  532 
4.Harry PUFFETT18Nuneaton 1:04.50  519 
5.Jamie KEYTE21Perry B & TS 1:04.88  510 
6.Bradley MCLEAVY18Co Coventry 1:05.19  503 
7.Matthew SEATON16Rugby 1:05.24  502 
8.Hymie CONNELL17Co Coventry 1:05.31  500 
9.Henry MCLOUGHLIN17Boldmere 1:06.02  484 
10.Connell PARKER17Leamington 1:07.74  448 
11.Freddie QUELCH16Leamington 1:09.25  419 
12.Jake ASHFIELD17Strat Sharks 1:10.61  395 
13.Max TAYLOR16Rugby 1:11.04  388 
14.Jonathan VASKOR16Camp Hill SC 1:11.28  384 
15.Nicholas DRAISEY17Orion 1:11.39  383 
16.Finnen AU16Boldmere 1:11.94  374 
17.Joshua FAIRCHILD20Co Coventry141:20.26  269 
18.Scott HADLEY20Orion81:25.30  224 

Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points

PlaceNameAaDClubCatTime  BDPoints 
1.Joshua FAIRCHILD20Co Coventry141:20.26  402 
2.Scott HADLEY20Orion81:25.30  400 

UP