Boys 10/13 Yrs 200m Backstroke - Heats (Declared Winners)

10/13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 100
1.Aaron RUBY12Orion 2:38.44  352 1:17.09
2.Shyan MARRIE13Orion 2:43.25  322 1:19.34
3.Clark HOPKINSON12Boldmere 2:45.34  310 1:21.52
4.Jude DENNING12Boldmere 2:45.82  307 1:21.44
5.Joseph DEAVALL13Leamington 2:46.49  303 1:21.43
6.Thomas HUDSON11Nuneaton 2:46.56  303 1:21.23
7.Owen PERKINS13Solihull 2:49.07  290 1:23.11
8.Alexander VEGA FLORES12Nuneaton 2:50.21  284 1:24.61
9.Omar MAAMOUN11Boldmere 2:50.36  283 1:25.94
10.Jack ATKINS12Boldmere 2:52.96  270 1:25.42
11.Reece HARVEY13Solihull 2:54.20  265 1:27.37
12.Charlie MACKENZIE12Leamington 2:56.38  255 1:26.68
13.Henry HOARE11Leamington 2:57.11  252 1:26.73
14.Isaac WALTON11Fox Hollies 2:58.10  248 1:27.84
15.Lewis CARLESS13Perry B & TS 2:58.51  246 1:29.07
16.James ABULENCIA12Camp Hill SC 2:59.27  243 1:28.37
17.Oliver CROFTS13Leamington 3:00.67  237 1:28.27
18.William BEARDMORE12Nuneaton 3:00.84  237 1:31.40
19.Charlie ROUNCE11Leamington 3:01.05  236 1:31.52
20.William VINEY11Orion 3:01.12  235 1:30.53
21.Max SMITH11Co Coventry 3:01.42  234 1:28.68
22.Mason CRABB12Nuneaton 3:02.18  231 1:30.14
23.Layton BROWN10Nuneaton 3:04.89  221 1:32.16
24.Isaac MORISON12Leamington 3:05.22  220 1:30.72
25.Edward BLYTH12Orion 3:06.45  216 1:32.84
26.Zachary MICHAEL11Orion 3:06.84  214 1:31.68
27.Joel CUNNIGHAM11Co Coventry 3:07.11  214 1:34.92
28.Alistair RISTOV11Strat Sharks 3:07.41  212 1:31.26
29.Damien BATCHELOR11Boldmere 3:07.80  211 1:34.20
30.Luke SARGENT11Boldmere 3:09.65  205 1:34.83
31.Jacob DUNN12Perry B & TS 3:10.80  201 1:34.89
32.Thomas COLLERAN12Camp Hill SC 3:10.92  201 -
33.Jack WOOD12Strat Sharks 3:11.39  199 1:35.20
34.Andre ONYEKWE10Leamington 3:11.87  198 1:34.57
35.Kieran JARVIS12Rugby 3:12.38  196 1:35.35
36.William EVEREST10Leamington 3:14.02  191 1:39.05
37.Charlie BUTCHER11Boldmere 3:15.17  188 1:36.85
38.Max HITCHMAN12Solihull 3:15.97  186 1:39.16
38.Theo SKIRVIN12Strat Sharks 3:15.97  186 1:35.92
40.Alfie HEBB12Rugby 3:16.76  184 1:37.08
41.Henry DOGGETT12Strat Sharks 3:17.24  182 1:38.24
42.Zain BHATTI12Co Coventry 3:18.59  178 1:36.18
43.Ben HARRIS11Boldmere 3:20.77  173 -
44.Samuel ROTHERHAM12Orion 3:20.89  172 1:40.64
45.Maximillian CLINTON-TA12Blythe Barra 3:21.74  170 1:39.21
46.Ewan PEARCE10Nuneaton 3:24.35  164 1:42.69
47.Charlie MEE11Leamington 3:26.65  158 1:42.81
48.Luc VALENTINE11Leamington 3:36.99  137 1:45.77
 Harvey HIGGINS13Perry B & TS DNC     
 Joel HARRIS10Perry B & TS DQ      
 Henry PICK11Blythe Barra DQ      
 Robbie DOUGLAS12Co Coventry DQ      

Disqualification Codes

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 100
1.Thomas HUDSON11Nuneaton 2:46.56  303 1:21.23
2.Omar MAAMOUN11Boldmere 2:50.36  283 1:25.94
3.Henry HOARE11Leamington 2:57.11  252 1:26.73
4.Isaac WALTON11Fox Hollies 2:58.10  248 1:27.84
5.Charlie ROUNCE11Leamington 3:01.05  236 1:31.52
6.William VINEY11Orion 3:01.12  235 1:30.53
7.Max SMITH11Co Coventry 3:01.42  234 1:28.68
8.Layton BROWN10Nuneaton 3:04.89  221 1:32.16
9.Zachary MICHAEL11Orion 3:06.84  214 1:31.68
10.Joel CUNNIGHAM11Co Coventry 3:07.11  214 1:34.92
11.Alistair RISTOV11Strat Sharks 3:07.41  212 1:31.26
12.Damien BATCHELOR11Boldmere 3:07.80  211 1:34.20
13.Luke SARGENT11Boldmere 3:09.65  205 1:34.83
14.Andre ONYEKWE10Leamington 3:11.87  198 1:34.57
15.William EVEREST10Leamington 3:14.02  191 1:39.05
16.Charlie BUTCHER11Boldmere 3:15.17  188 1:36.85
17.Ben HARRIS11Boldmere 3:20.77  173 -
18.Ewan PEARCE10Nuneaton 3:24.35  164 1:42.69
19.Charlie MEE11Leamington 3:26.65  158 1:42.81
20.Luc VALENTINE11Leamington 3:36.99  137 1:45.77
 Joel HARRIS10Perry B & TS DQ      
 Henry PICK11Blythe Barra DQ      

Disqualification Codes

UP