Mens MC 10/13 Yrs 200m IM - Heats (Declared Winners)

10/13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 100
1.Harvey HIGGINS13Perry B & TS 2:36.27  388 1:14.68
2.Aaron RUBY12Orion 2:41.37  352 -
3.Jason HERBERT13Leamington 2:42.88  342 1:17.48
4.Joseph DEAVALL13Leamington 2:46.04  323 1:19.50
5.Kaan TEMUGE-WINDER13Nuneaton 2:46.76  319 1:20.51
6.Shyan MARRIE13Orion 2:46.90  318 1:21.21
7.Corey SMITH12Blythe Barra 2:47.49  315 -
8.Owen PERKINS13Solihull 2:48.32  310 1:20.35
9.James ABULENCIA12Camp Hill SC 2:49.24  305 1:25.62
10.Caleb CHITTEM12Nuneaton 2:49.95  301 1:21.20
11.Daniel ANDREWS13Co Coventry 2:53.16  285 1:20.86
12.James MCCLURE12Co Coventry 2:54.02  281 1:23.22
13.Thomas HUDSON11Nuneaton 2:54.30  279 1:23.08
14.George GLOSTER12Leamington 2:54.77  277 1:21.09
15.Clark HOPKINSON12Boldmere 2:55.12  275 1:22.50
16.Reece HARVEY13Solihull 2:55.54  273 1:23.96
17.Jack ATKINS12Boldmere 2:56.55  269 1:25.43
18.William LUKE13Nuneaton 2:56.92  267 1:24.29
19.Joseph FRANKLIN12Blythe Barra 2:57.64  264 1:23.22
20.Jude DENNING12Boldmere 2:58.00  262 1:23.08
21.Alexander VEGA FLORES12Nuneaton 2:58.11  262 1:24.03
22.Louka BRAMWELL11Co Coventry 2:58.40  260 1:24.86
23.Samuel WOODHALL13Boldmere 2:59.66  255 1:27.65
24.Thomas DILLEY12Leamington 2:59.70  255 1:23.88
25.Charlie MACKENZIE12Leamington 3:01.94  245 1:24.50
26.Omar MAAMOUN11Boldmere 3:02.26  244 1:27.37
27.Oliver CROFTS13Leamington 3:02.41  244 1:26.83
28.Henry HOARE11Leamington 3:02.98  241 1:26.58
29.Alfie JACKSON12Co Coventry 3:05.56  231 1:27.88
30.Lewis CARLESS13Perry B & TS 3:05.62  231 1:29.97
31.Max SMITH11Co Coventry 3:05.75  231 1:28.59
32.Toby MARLOW13Rugby 3:05.78  231 1:34.41
33.William VINEY11Orion 3:06.55  228 1:28.80
34.Dominic SIMPSON12Nuneaton 3:07.08  226 1:30.66
35.Edward BLYTH12Orion 3:07.51  224 1:32.60
36.Ewan CARTWRIGHT13Nuneaton 3:07.86  223 1:27.54
37.Aaron GLENDALL11Solihull 3:08.05  222 1:30.85
38.James SELLEY13Leamington 3:08.54  221 1:26.77
39.Max HITCHMAN12Solihull 3:08.60  220 1:34.12
40.Isaac MORISON12Leamington 3:09.35  218 1:27.91
41.Alistair RISTOV11Strat Sharks 3:09.39  218 1:33.50
42.Luke SARGENT11Boldmere 3:10.44  214 1:29.95
43.Zachary MICHAEL11Orion 3:13.01  206 1:34.45
44.Charlie ROUNCE11Leamington 3:14.32  201 1:32.54
45.Jake DEANER11Leamington 3:14.42  201 1:35.59
46.Mason CRABB12Nuneaton 3:14.99  199 1:33.52
47.Ewan TIMMS11Co Coventry 3:15.46  198 1:37.04
48.Toby LIU12Orion 3:15.61  197 1:35.74
49.Braden CRABB11Nuneaton 3:15.98  196 1:35.27
50.Isaac WALTON11Fox Hollies 3:16.57  195 1:31.59
51.James PAGE11Solihull 3:18.76  188 1:37.33
52.Henry DOGGETT12Strat Sharks 3:18.85  188 1:34.45
53.Kieran JARVIS12Rugby 3:18.99  188 1:39.48
54.Lewis MORRISON11Strat Sharks 3:19.41  186 1:37.65
55.William BEARDMORE12Nuneaton 3:19.91  185 1:34.41
56.William STAMP12Rugby 3:21.64  180 1:37.54
57.Alfie HEBB12Rugby 3:22.52  178 1:37.64
58.Layton BROWN10Nuneaton 3:22.62  178 1:39.48
59.William MILLICHAMP11Kingsbury 3:22.88  177 1:44.42
60.Daniel MCCARRON10Nuneaton 3:23.22  176 1:39.94
61.Sam KELLY11Solihull 3:23.29  176 1:35.36
62.Jacob DUNN12Perry B & TS 3:28.55  163 1:41.85
63.Thomas COLLERAN12Camp Hill SC 3:29.18  161 1:38.34
64.Nathan VEGA FLORES10Nuneaton 3:29.99  159 1:41.94
65.Charlie BUTCHER11Boldmere 3:33.81  151 1:43.47
66.Ewan PEARCE10Nuneaton 3:35.09  148 1:43.95
67.Logan-Hendrix WILSON-S11Co Coventry 3:35.19  148 1:40.66
68.Oliver ROSSIER11Strat Sharks 3:38.62  141 1:47.92
 Benjamin ELLIOTT10Strat Sharks DQ T 1L     

Disqualification Codes

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 100
1.Thomas HUDSON11Nuneaton 2:54.30  279 1:23.08
2.Louka BRAMWELL11Co Coventry 2:58.40  260 1:24.86
3.Omar MAAMOUN11Boldmere 3:02.26  244 1:27.37
4.Henry HOARE11Leamington 3:02.98  241 1:26.58
5.Max SMITH11Co Coventry 3:05.75  231 1:28.59
6.William VINEY11Orion 3:06.55  228 1:28.80
7.Aaron GLENDALL11Solihull 3:08.05  222 1:30.85
8.Alistair RISTOV11Strat Sharks 3:09.39  218 1:33.50
9.Luke SARGENT11Boldmere 3:10.44  214 1:29.95
10.Zachary MICHAEL11Orion 3:13.01  206 1:34.45
11.Charlie ROUNCE11Leamington 3:14.32  201 1:32.54
12.Jake DEANER11Leamington 3:14.42  201 1:35.59
13.Ewan TIMMS11Co Coventry 3:15.46  198 1:37.04
14.Braden CRABB11Nuneaton 3:15.98  196 1:35.27
15.Isaac WALTON11Fox Hollies 3:16.57  195 1:31.59
16.James PAGE11Solihull 3:18.76  188 1:37.33
17.Lewis MORRISON11Strat Sharks 3:19.41  186 1:37.65
18.Layton BROWN10Nuneaton 3:22.62  178 1:39.48
19.William MILLICHAMP11Kingsbury 3:22.88  177 1:44.42
20.Daniel MCCARRON10Nuneaton 3:23.22  176 1:39.94
21.Sam KELLY11Solihull 3:23.29  176 1:35.36
22.Nathan VEGA FLORES10Nuneaton 3:29.99  159 1:41.94
23.Charlie BUTCHER11Boldmere 3:33.81  151 1:43.47
24.Ewan PEARCE10Nuneaton 3:35.09  148 1:43.95
25.Logan-Hendrix WILSON-S11Co Coventry 3:35.19  148 1:40.66
26.Oliver ROSSIER11Strat Sharks 3:38.62  141 1:47.92
 Benjamin ELLIOTT10Strat Sharks DQ T 1L     

Disqualification Codes

UP