Mens MC 14 Yrs/Over 200m IM - Heats

Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 100
1.Ben STANFORD19Boldmere 2:21.39  524 1:07.71
2.Jamie DARK15Boldmere 2:21.55  522 1:07.80
3.Louis FENSON16Co Coventry 2:21.91  518 1:09.36
4.Leo KARSKI17Boldmere 2:22.89  507 1:04.33
5.Hymie CONNELL17Co Coventry 2:23.31  503 1:05.85
6.Thomas BLOOR18Boldmere 2:23.48  501 1:07.31
7.Tommy SMITH15Co Coventry 2:23.59  500 1:09.15
8.Bradley MCLEAVY18Co Coventry 2:24.76  488 1:07.30
9.Tom MITCHELL16Co Coventry 2:25.44  481 1:06.22
10.Deen AHMED14Solihull 2:28.05  456 1:08.52
11.Michael ALLEN17Strat Sharks 2:28.16  455 1:08.63
12.Philip WARREN19Leamington 2:28.82  449 1:07.90
13.William COOPER15Boldmere 2:29.09  447 1:13.30
14.Daniel COX15Strat Sharks 2:29.18  446 1:12.08
15.Freddie QUELCH16Leamington 2:29.56  442 1:10.32
16.Josh GOLSBY-TAYLOR14Blythe Barra 2:30.11  438 1:09.79
17.Myles HARRIS16Blythe Barra 2:31.49  426 1:15.23
18.Finnen AU16Boldmere 2:31.61  425 1:12.76
19.Matthew HARGREAVES14Kingsbury 2:31.84  423 1:09.64
20.Daniel JENKINS14Boldmere 2:31.95  422 1:12.14
21.Ben JONES16Co Coventry 2:31.99  421 1:13.30
22.Solomon LANGSTON15Boldmere 2:32.52  417 1:13.16
23.Henry MCLOUGHLIN17Boldmere 2:32.84  414 1:09.70
24.Jake ASHFIELD17Strat Sharks 2:35.24  396 1:11.42
25.Aran SHUTTLEWORTH17Leamington 2:36.11  389 1:13.02
26.Alexandru ISTRATE15Nuneaton 2:36.27  388 1:13.47
27.Tom GARNER14Fox Hollies 2:36.37  387 1:15.36
28.Felix GALLAGHER17Strat Sharks 2:36.52  386 1:16.53
29.Noah SOUTHGATE14Boldmere 2:40.49  358 1:15.67
30.James CARSON15Blythe Barra 2:40.70  356 1:14.87
31.Karnell NUNES-SMITH14Orion 2:40.94  355 1:17.79
32.Max TAYLOR16Rugby 2:41.02  354 1:14.57
33.Samuel MANSHIP14Leamington 2:41.06  354 1:14.01
34.Samuel ASTILL15Co Coventry 2:42.09  347 1:12.40
35.Jonathan VASKOR16Camp Hill SC 2:42.92  342 1:15.12
36.Joshua BRADNOCK15Co Coventry 2:43.04  341 1:18.21
37.Hadden SMITH15Co Coventry 2:43.55  338 1:20.51
38.John ROBERTS15Kingsbury 2:43.90  336 1:14.16
39.Callum ROGERS15Nuneaton 2:44.94  330 1:22.09
40.Toby LANGEVELD16Co Coventry 2:45.63  326 1:15.99
41.Ben STEWART14Nuneaton 2:45.77  325 1:16.40
42.Samuel COOPER15Boldmere 2:46.41  321 1:19.51
43.Mathew PARRY15Boldmere 2:46.52  320 1:17.01
44.Kyle OFFER14Co Coventry 2:47.04  317 1:19.74
45.Toby ALLEN14Blythe Barra 2:47.08  317 1:18.93
46.Joel WATSON14Strat Sharks 2:50.06  301 1:19.02
47.Jack LYNCH14Nuneaton 2:51.02  296 1:20.67
48.Joshua FAIRCHILD20Co Coventry142:51.46  293 1:22.42
49.Harvey FLINT14Strat Sharks 2:52.11  290 1:21.10
50.Trevor CLARK64Kenilworth M 2:52.92  286 1:24.44
51.Rhys GREEN14Co Coventry 2:56.73  268 1:19.58
52.Mackenzie PATCHETT-SMY14Rugby 2:56.77  268 1:19.47
53.Scott HADLEY20Orion83:05.50  232 1:23.45
 Harry SPALDING17Leamington DNC     
 Harry MANSHIP19Leamington DNC     
 Leonids SARIGINS17Blythe Barra DQ T 1L     
 Jack KIRBY14Blythe Barra DQ T 3L     

Disqualification Codes

Multi-Disability by British Disability Points

PlaceNameAaDClubCatTime  BDPoints 100
1.Scott HADLEY20Orion83:05.50  429 1:23.45
2.Joshua FAIRCHILD20Co Coventry142:51.46  425 1:22.42

Disqualification Codes

UP