Boys 12 Yrs/Over 400m IM - Heats (Declared Winners)

12/13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 100200300
1.Jason HERBERT13Leamington 5:41.96  362 1:19.642:46.614:29.52
2.Joseph DEAVALL13Leamington 5:43.92  356 1:19.762:47.324:28.51
3.Corey SMITH12Blythe Barra 5:45.76  350 1:17.982:47.444:26.06
4.James ABULENCIA12Camp Hill SC 5:51.96  332 1:25.112:58.924:33.83
5.Samuel WOODHALL13Boldmere 6:05.50  296 1:27.093:03.464:44.51
6.William LUKE13Nuneaton 6:09.96  286 1:24.463:00.504:48.18
7.Alexander VEGA FLORES12Nuneaton 6:14.68  275 1:29.783:02.934:54.73
8.Owen PERKINS13Solihull 6:17.22  270 1:37.323:11.164:58.79
9.Mason CRABB12Nuneaton 6:39.47  227 1:39.943:14.265:13.85
 Jude DENNING12Boldmere DQ        

Disqualification Codes

14 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 100200300
1.Leo KARSKI17Boldmere 4:48.69  602 1:01.942:16.853:41.89
2.Jamie DARK15Boldmere 4:58.44  545 1:11.002:26.993:51.84
3.Louis FENSON16Co Coventry 4:58.57  544 1:08.422:27.403:52.46
4.Aidan MITCHELL15Blythe Barra 5:07.34  499 1:08.362:28.263:58.46
5.Niall CONNELL14Co Coventry 5:12.07  477 1:08.372:28.774:01.03
6.Matthew HARGREAVES14Kingsbury 5:13.23  471 1:08.702:28.264:01.69
7.Tommy SMITH15Co Coventry 5:13.52  470 1:11.202:32.434:06.11
8.Daniel JENKINS14Boldmere 5:18.80  447 1:12.832:33.514:07.92
9.Felix GALLAGHER17Strat Sharks 5:19.23  445 1:07.962:36.094:09.24
10.Solomon LANGSTON15Boldmere 5:21.61  435 1:16.672:40.154:13.71
11.Finnen AU16Boldmere 5:23.26  429 1:11.882:36.024:10.05
12.Tom GARNER14Fox Hollies 5:31.16  399 1:13.452:40.274:16.56
13.Noah SOUTHGATE14Boldmere 5:41.66  363 1:17.862:46.934:26.34
14.Ben STEWART14Nuneaton 5:45.68  350 1:19.552:45.674:27.02
15.Kyle OFFER14Co Coventry 5:49.43  339 1:20.312:49.434:33.35
16.Joel WATSON14Strat Sharks 5:55.12  323 1:23.492:49.754:34.77

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 100200300
1.Leo KARSKI17Boldmere 4:48.69  602 1:01.942:16.853:41.89
2.Jamie DARK15Boldmere 4:58.44  545 1:11.002:26.993:51.84
3.Louis FENSON16Co Coventry 4:58.57  544 1:08.422:27.403:52.46
4.Aidan MITCHELL15Blythe Barra 5:07.34  499 1:08.362:28.263:58.46
5.Niall CONNELL14Co Coventry 5:12.07  477 1:08.372:28.774:01.03
6.Matthew HARGREAVES14Kingsbury 5:13.23  471 1:08.702:28.264:01.69
7.Tommy SMITH15Co Coventry 5:13.52  470 1:11.202:32.434:06.11
8.Daniel JENKINS14Boldmere 5:18.80  447 1:12.832:33.514:07.92
9.Felix GALLAGHER17Strat Sharks 5:19.23  445 1:07.962:36.094:09.24
10.Solomon LANGSTON15Boldmere 5:21.61  435 1:16.672:40.154:13.71
11.Finnen AU16Boldmere 5:23.26  429 1:11.882:36.024:10.05
12.Tom GARNER14Fox Hollies 5:31.16  399 1:13.452:40.274:16.56
13.Noah SOUTHGATE14Boldmere 5:41.66  363 1:17.862:46.934:26.34
14.Jason HERBERT13Leamington 5:41.96  362 1:19.642:46.614:29.52
15.Joseph DEAVALL13Leamington 5:43.92  356 1:19.762:47.324:28.51
16.Ben STEWART14Nuneaton 5:45.68  350 1:19.552:45.674:27.02
17.Corey SMITH12Blythe Barra 5:45.76  350 1:17.982:47.444:26.06
18.Kyle OFFER14Co Coventry 5:49.43  339 1:20.312:49.434:33.35
19.James ABULENCIA12Camp Hill SC 5:51.96  332 1:25.112:58.924:33.83
20.Joel WATSON14Strat Sharks 5:55.12  323 1:23.492:49.754:34.77
21.Samuel WOODHALL13Boldmere 6:05.50  296 1:27.093:03.464:44.51
22.William LUKE13Nuneaton 6:09.96  286 1:24.463:00.504:48.18
23.Alexander VEGA FLORES12Nuneaton 6:14.68  275 1:29.783:02.934:54.73
24.Owen PERKINS13Solihull 6:17.22  270 1:37.323:11.164:58.79
25.Mason CRABB12Nuneaton 6:39.47  227 1:39.943:14.265:13.85
 Jude DENNING12Boldmere DQ        

Disqualification Codes

UP