Boys 10/13 Yrs 200m Freestyle - Heats (Declared Winners)

10/13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 100
1.Harvey HIGGINS13Perry B & TS 2:16.54  416 1:06.81
2.Aaron RUBY12Orion 2:21.37  375 1:08.74
3.Shyan MARRIE13Orion 2:23.33  360 1:10.06
4.Jason HERBERT13Leamington 2:24.87  349 1:11.18
5.Joseph DEAVALL13Leamington 2:27.30  332 1:11.55
6.Caleb CHITTEM12Nuneaton 2:27.90  328 1:11.73
7.Jude DENNING12Boldmere 2:28.25  325 1:11.32
8.Daniel ANDREWS13Co Coventry 2:29.47  317 1:13.53
9.James ABULENCIA12Camp Hill SC 2:29.80  315 1:13.91
10.Jack ATKINS12Boldmere 2:31.88  302 1:14.60
11.Thomas HUDSON11Nuneaton 2:32.22  300 1:15.59
12.Owen PERKINS13Solihull 2:32.42  299 1:13.30
13.William LUKE13Nuneaton 2:33.24  294 1:14.38
14.Alexander VEGA FLORES12Nuneaton 2:33.32  294 1:14.03
15.James MCCLURE12Co Coventry 2:36.15  278 1:16.77
16.Charlie MACKENZIE12Leamington 2:36.48  276 1:14.56
16.Reece HARVEY13Solihull 2:36.48  276 1:16.31
18.Samuel WOODHALL13Boldmere 2:36.49  276 1:16.29
19.Dominic SIMPSON12Nuneaton 2:36.56  276 1:16.30
20.Lewis CARLESS13Perry B & TS 2:37.49  271 1:16.37
21.Louka BRAMWELL11Co Coventry 2:38.11  268 1:16.54
22.Clark HOPKINSON12Boldmere 2:38.75  265 1:17.46
23.William VINEY11Orion 2:39.11  263 1:18.17
24.James SELLEY13Leamington 2:39.34  262 1:18.76
25.Edward BLYTH12Orion 2:41.35  252 1:19.84
26.Mason CRABB12Nuneaton 2:41.81  250 1:18.91
27.Alfie JACKSON12Co Coventry 2:42.16  248 1:17.17
28.Aaron GLENDALL11Solihull 2:42.86  245 1:20.95
29.Max SMITH11Co Coventry 2:42.97  245 1:20.96
30.Reece HOLT12Boldmere 2:43.65  242 1:18.35
31.James KAHRMAN13Nuneaton 2:44.68  237 1:18.81
32.Henry HOARE11Leamington 2:44.96  236 1:19.46
33.Toby MARLOW13Rugby 2:45.58  233 1:20.96
34.Conor WINTERS13Co Coventry 2:47.25  226 1:21.02
35.Owen SCARBOROUGH13Kingsbury 2:47.48  225 1:22.41
36.Isaac MORISON12Leamington 2:47.75  224 1:20.64
37.Toby LIU12Orion 2:47.77  224 1:24.13
38.Jake DEANER11Leamington 2:47.90  224 1:22.36
39.Connor SILVESTER12Strat Sharks 2:48.16  223 1:21.97
40.Kieran JARVIS12Rugby 2:48.19  223 1:22.90
40.Lewis MORRISON11Strat Sharks 2:48.19  223 1:23.75
42.Luke SARGENT11Boldmere 2:49.17  219 1:22.48
43.Sam ARCHER13Leamington 2:49.24  218 1:19.31
44.Edan FORBES12Strat Sharks 2:50.36  214 1:23.59
45.Zachary MICHAEL11Orion 2:50.46  214 1:23.41
46.Joel CUNNIGHAM11Co Coventry 2:50.76  213 1:24.50
47.Alistair RISTOV11Strat Sharks 2:50.87  212 1:24.18
48.Hayden NORTH13Co Coventry 2:51.72  209 1:22.73
49.William MILLICHAMP11Kingsbury 2:51.73  209 1:25.08
50.Isaac WALTON11Fox Hollies 2:53.19  204 1:24.08
51.Jacob DUNN12Perry B & TS 2:53.20  204 1:24.78
52.Ewan TIMMS11Co Coventry 2:54.01  201 1:26.30
53.Charlie ROUNCE11Leamington 2:54.33  200 1:24.75
54.Alfie HEBB12Rugby 2:54.99  198 1:25.79
55.Andre ONYEKWE10Leamington 2:55.19  197 1:26.90
56.Theo SKIRVIN12Strat Sharks 2:55.46  196 1:26.57
57.Philip THIES12Orion 2:55.98  194 1:24.18
58.Henry DOGGETT12Strat Sharks 2:56.25  193 1:23.86
59.Braden CRABB11Nuneaton 2:56.63  192 1:28.38
60.Layton BROWN10Nuneaton 2:56.67  192 1:26.71
61.William STAMP12Rugby 2:57.01  191 1:25.45
62.Nathan VEGA FLORES10Nuneaton 2:58.94  185 1:27.69
63.Samuel ROTHERHAM12Orion 3:00.23  181 1:27.82
64.James INSHAW10Fox Hollies 3:01.76  176 1:27.83
65.Sam KELLY11Solihull 3:01.88  176 1:28.58
66.Thomas COLLERAN12Camp Hill SC 3:05.28  166 1:29.32
67.Benjamin ELLIOTT10Strat Sharks 3:05.92  165 1:27.59
68.Logan-Hendrix WILSON-S11Co Coventry 3:07.13  161 1:28.52
69.Thomas HILL12Boldmere 3:08.70  157 1:29.46
70.Thomas RIBCHESTER12Camp Hill SC 3:08.71  157 -
71.Mason CARLESS11Perry B & TS 3:09.85  155 1:33.64
72.Edward GRINDAL11Nuneaton 3:13.44  146 1:31.23
 Teo FEKETE12Boldmere DNC     
 Daniel MCCARRON10Nuneaton DNC     

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 100
1.Thomas HUDSON11Nuneaton 2:32.22  300 1:15.59
2.Louka BRAMWELL11Co Coventry 2:38.11  268 1:16.54
3.William VINEY11Orion 2:39.11  263 1:18.17
4.Aaron GLENDALL11Solihull 2:42.86  245 1:20.95
5.Max SMITH11Co Coventry 2:42.97  245 1:20.96
6.Henry HOARE11Leamington 2:44.96  236 1:19.46
7.Jake DEANER11Leamington 2:47.90  224 1:22.36
8.Lewis MORRISON11Strat Sharks 2:48.19  223 1:23.75
9.Luke SARGENT11Boldmere 2:49.17  219 1:22.48
10.Zachary MICHAEL11Orion 2:50.46  214 1:23.41
11.Joel CUNNIGHAM11Co Coventry 2:50.76  213 1:24.50
12.Alistair RISTOV11Strat Sharks 2:50.87  212 1:24.18
13.William MILLICHAMP11Kingsbury 2:51.73  209 1:25.08
14.Isaac WALTON11Fox Hollies 2:53.19  204 1:24.08
15.Ewan TIMMS11Co Coventry 2:54.01  201 1:26.30
16.Charlie ROUNCE11Leamington 2:54.33  200 1:24.75
17.Andre ONYEKWE10Leamington 2:55.19  197 1:26.90
18.Braden CRABB11Nuneaton 2:56.63  192 1:28.38
19.Layton BROWN10Nuneaton 2:56.67  192 1:26.71
20.Nathan VEGA FLORES10Nuneaton 2:58.94  185 1:27.69
21.James INSHAW10Fox Hollies 3:01.76  176 1:27.83
22.Sam KELLY11Solihull 3:01.88  176 1:28.58
23.Benjamin ELLIOTT10Strat Sharks 3:05.92  165 1:27.59
24.Logan-Hendrix WILSON-S11Co Coventry 3:07.13  161 1:28.52
25.Mason CARLESS11Perry B & TS 3:09.85  155 1:33.64
26.Edward GRINDAL11Nuneaton 3:13.44  146 1:31.23
 Daniel MCCARRON10Nuneaton DNC     

UP