Boys 10 Yrs/Over 100m Breaststroke - Heats

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.Henry HOARE11Leamington 1:33.79  226 
2.Axel MARTIN11Leamington 1:37.74  199 
3.Daniel WILKS11Leamington 1:37.98  198 
4.Ewan TIMMS11Co Coventry 1:38.87  192 
5.Louka BRAMWELL11Co Coventry 1:39.84  187 
6.William EVEREST10Leamington 1:41.43  178 
7.Luke SARGENT11Boldmere 1:43.83  166 
8.William VINEY11Orion 1:45.18  160 
9.William MILLICHAMP11Kingsbury 1:46.26  155 
10.Daniel MCCARRON10Nuneaton 1:51.82  133 

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.Corey SMITH12Blythe Barra 1:25.09  302 
2.James ABULENCIA12Camp Hill SC 1:27.86  274 
3.Caleb CHITTEM12Nuneaton 1:34.83  218 
4.Charlie MACKENZIE12Leamington 1:37.66  200 
5.George GLOSTER12Leamington 1:39.42  189 
6.Joseph FRANKLIN12Blythe Barra 1:41.51  178 
7.Toby LIU12Orion 1:44.53  163 
8.Edward BLYTH12Orion 1:44.84  161 

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.Harvey HIGGINS13Perry B & TS 1:23.88  315 
2.Kaan TEMUGE-WINDER13Nuneaton 1:24.43  309 
3.Shyan MARRIE13Orion 1:27.60  277 
4.Joseph DEAVALL13Leamington 1:30.15  254 
5.Evan MCWHIRTER13Co Coventry 1:32.39  236 
6.Oliver CROFTS13Leamington 1:32.71  233 
7.Toby MARLOW13Rugby 1:33.20  230 
8.Owen PERKINS13Solihull 1:33.72  226 
9.Samuel WOODHALL13Boldmere 1:34.40  221 
10.Lewis CARLESS13Perry B & TS 1:37.21  202 
11.Da'Charn TATT13Orion 1:40.85  181 
12.James SELLEY13Leamington 1:41.12  180 
13.Noah FOLKES13Strat Sharks 1:42.44  173 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.Karnell NUNES-SMITH14Orion 1:20.23  361 
2.Tom GARNER14Fox Hollies 1:22.24  335 
3.Louis MCAULIFFE14Leamington 1:26.04  292 
4.Toby ALLEN14Blythe Barra 1:27.30  280 
5.Noah SOUTHGATE14Boldmere 1:27.62  277 
6.Kieran HODSON14Kingsbury 1:31.04  247 
7.Harvey FLINT14Strat Sharks 1:32.02  239 
8.Levente ORAVECZ14Nuneaton 1:33.03  231 
9.Daniel CANT14Solihull 1:34.01  224 
10.Lucas BRAIN14Leamington 1:35.02  217 
 Charles WOOD14Boldmere DQ ST    

Disqualification Codes

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.William COOPER15Boldmere 1:14.97  442 
2.Adam NASH15Co Coventry 1:15.29  436 
3.Daniel COX15Strat Sharks 1:16.13  422 
4.Thomas BEECH15Blythe Barra 1:18.66  383 
5.Omar HIJAZI15Camp Hill SC 1:19.92  365 
6.Joshua BRADNOCK15Co Coventry 1:20.97  351 
7.Samuel COOPER15Boldmere 1:21.29  347 
8.Hadden SMITH15Co Coventry 1:23.29  322 
9.Callum ROGERS15Nuneaton 1:23.46  320 
10.Mathew PARRY15Boldmere 1:30.21  253 

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.Daniel SMITH29Boldmere 1:10.02  543 
2.Thomas STRACHAN16Co Coventry 1:12.94  480 
3.Harry SPALDING17Leamington 1:16.19  421 
4.Myles HARRIS16Blythe Barra 1:16.32  419 
5.Finnen AU16Boldmere 1:17.53  400 
6.Muhammad BUKHARI16Orion 1:17.65  398 
7.Owen LAWTON18Strat Sharks 1:17.67  397 
8.Ben JONES16Co Coventry 1:18.33  387 
9.Jordan LAKIN18Blythe Barra 1:19.18  375 
10.Toby LANGEVELD16Co Coventry 1:21.13  349 
11.Jamie EVANS17Camp Hill SC 1:21.30  346 
12.Asha GURUNG16Orion 1:23.48  320 
13.Felix GALLAGHER17Strat Sharks 1:26.94  283 
14.Luke WHITE16Fox Hollies 1:27.26  280 
15.Joshua FAIRCHILD20Co Coventry141:32.18  238 
16.Scott HADLEY20Orion71:50.66  137 
 Luke MONAGHAN18Blythe Barra DQ ST    

Disqualification Codes

Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points

PlaceNameAaDClubCatTime  BDPoints 
1.Joshua FAIRCHILD20Co Coventry141:32.18  372 
2.Scott HADLEY20Orion71:50.66  281 

Disqualification Codes

UP