Womens MC 10 Yrs/Over 100m Free. - Heats

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.Skye HENSHAW11Orion 1:10.82  397 
2.Connie PALMER11Boldmere 1:11.40  387 
3.Carys HIGGINS11Perry B & TS 1:13.98  348 
4.Teia HENDLEY11Leamington 1:14.05  347 
5.Cassie LEA11Strat Sharks 1:14.95  335 
6.Isabel MCROBERTS11Kingsbury 1:15.79  324 
7.Poppy COUZENS11Orion 1:16.49  315 
8.Annabel CREES11Leamington 1:16.64  313 
9.Lucy HARGREAVES11Co Coventry 1:17.13  307 
10.Magdalena TOWNSEND10Solihull 1:17.49  303 
11.Phoebe MOONEY11Blythe Barra 1:17.53  302 
12.Caitlin O'NEILL11Co Coventry 1:17.85  299 
13.Olivia DOUGAN10Orion 1:18.02  297 
14.Poppy READ11Boldmere 1:20.72  268 
15.Adriana MACHALA10Nuneaton 1:20.98  265 
16.Emma JONES11Co Coventry 1:21.99  255 
17.Storm HENSHAW10Orion 1:22.58  250 
18.Alice SMITH11Co Coventry 1:23.04  246 
19.Gracie WAIN11Strat Sharks 1:23.77  240 
20.Zoe SAYERS11Leamington 1:24.03  237 
21.Nancy OVINGTON11Leamington 1:25.59  225 
22.Evie JENKINS11Boldmere 1:26.00  221 
23.Eva FRENCH11Nuneaton101:34.85  165 
24.Emily-Jane SURGEONER11Boldmere91:37.80  150 
 Molly UNDERWOOD11Co Coventry DQ ST    

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.Leah BOWEN12Strat Sharks 1:07.46  459 
2.Charlotte INSHAW12Fox Hollies 1:09.61  418 
3.Amelia WIGGIN12Leamington 1:10.92  395 
4.Ruby GURUNG12Orion 1:11.38  387 
5.Megan NICKLIN12Solihull 1:12.47  370 
6.Charlotte MALONEY12Blythe Barra 1:12.73  366 
7.Charlotte GLEDHILL12Nuneaton 1:12.74  366 
8.Charlotte HARDING12Strat Sharks 1:13.25  358 
9.Phoebe WILLIAMS12Boldmere 1:13.41  356 
10.Amelia DOUGHTY12Nuneaton 1:13.43  356 
11.Trinity TOWNSEND12Solihull 1:13.74  351 
12.Abigail DAVIS12Solihull 1:14.26  344 
13.Molly EGAN12Solihull 1:14.42  342 
14.Isabelle EAVES12Co Coventry 1:14.64  339 
15.Morgan BRAND12Rugby 1:15.46  328 
16.Olivia MCLOUGHLIN12Boldmere 1:15.72  324 
17.Eleanor BEVAN12Boldmere 1:16.18  319 
18.Abigail DUDFIELD12Strat Sharks 1:17.42  304 
19.Neave REES12Orion 1:18.06  296 
20.Holly LARKIN12Strat Sharks 1:18.52  291 
21.Eleanor COULTER12Nuneaton 1:18.56  291 
22.Freya CASEY-TALBOT12Solihull 1:18.64  290 
23.Grace WILDING12Co Coventry 1:18.80  288 
24.Lottie JORDAN12Leamington 1:18.86  287 
25.Olivia POYNTON12Nuneaton 1:18.97  286 
26.Keira MCDERMOTT12Co Coventry 1:19.29  283 
27.Grace LEE12Leamington 1:19.50  280 
28.Poppy MINERS12Leamington 1:21.18  263 
29.Yanna VILLASIS12Rugby 1:21.19  263 
30.Eva SPENCE12Orion 1:21.32  262 
31.Charlotte EVEREST12Leamington 1:22.07  255 
32.Milauna-Tess DARRELL12Blythe Barra 1:22.10  254 
33.Kimberley DEOSO12Camp Hill SC 1:22.53  251 
34.Heidi WAGER12Strat Sharks 1:22.56  250 
35.Hazel KNOWLES12Co Coventry 1:23.05  246 
36.Elizabeth O'BRIEN12Rugby 1:23.27  244 
37.Martha WOOD12Orion 1:23.36  243 
38.Niamh GILLARD-BROWNE12Leamington 1:23.52  242 
39.Abbie ROBOTTOM12Nuneaton 1:24.15  236 
40.Tegan NOLAN12Perry B & TS 1:24.51  233 
41.A J MCNEIL12Fox Hollies 1:27.88  207 

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.Keira HANCOCK13Kingsbury 1:03.63  547 
2.Georgia BALL13Boldmere 1:05.68  497 
3.Louisa POWERS13Boldmere 1:06.58  478 
4.Derry O'NEILL13Co Coventry 1:06.63  476 
5.Elyn-Grace CARREON13Orion 1:07.73  454 
6.Rebecca GULLIVER13Perry B & TS 1:07.78  453 
7.Beth TURRALL13Co Coventry 1:08.16  445 
8.Anna FARROW13Rugby 1:08.26  443 
9.Niamh MOLD13Boldmere 1:08.40  440 
10.Gracie COMYN13Boldmere 1:08.65  436 
11.Laila ELFANDI13Solihull 1:08.98  429 
12.Kitty MCATEER13Boldmere 1:09.71  416 
13.Chloe THOMSON13Leamington 1:09.79  415 
14.Ella MARLOW13Rugby 1:09.93  412 
15.Ellie WOODCOCK13Co Coventry 1:10.09  409 
16.Mia PARKES13Nuneaton 1:10.87  396 
17.Emily INGRAM13Co Coventry 1:11.14  391 
18.Rebecca MORRISON13Strat Sharks 1:11.80  381 
19.Casey WHITE13Nuneaton 1:11.92  379 
20.Leah CHILVERS13Co Coventry 1:11.96  378 
21.Caitlin RALPH13Boldmere 1:12.00  378 
22.Harriet TROUP13Rugby 1:12.03  377 
23.Angelle AGYEMANG13Co Coventry 1:12.04  377 
24.Ava-Ivy CALLAN-FOSTER13Strat Sharks 1:12.22  374 
25.Grace LEE-SINCLAIR13Boldmere 1:12.28  373 
26.Megan DAVIES13Co Coventry 1:12.35  372 
27.Anna HARVEY13Co Coventry 1:12.69  367 
28.Olivia CUNNINGHAM13Co Coventry 1:13.16  360 
29.Sophia OKOOSI-DUNN13Orion 1:13.21  359 
30.Lilly-Anne WILLIAMS13Co Coventry 1:13.45  356 
31.Hollie SMITH13Co Coventry 1:13.58  354 
32.Anna RATH-JUANOLA13Rugby 1:13.99  348 
33.Beth MORRIS13Blythe Barra 1:14.03  347 
34.Annamaria MAAMOUN13Boldmere 1:14.14  346 
35.Nia UNDERWOOD13Co Coventry 1:14.35  343 
36.Tori CRADDOCK13Nuneaton 1:14.57  340 
37.Tyler KELLY-COOPER13Camp Hill SC 1:14.88  336 
38.Phoebe FAUPEL13Rugby 1:15.39  329 
39.Olivia FIFE13Co Coventry 1:16.12  319 
40.Rosa COUTTS-SMITH13Co Coventry 1:16.36  316 
41.Madison FRANCIS-TAYLOR13Orion 1:16.79  311 
42.Briony DEW13Rugby 1:16.87  310 
43.Daya BACHADA13Orion 1:17.67  301 
44.Emilia LUKIC13Strat Sharks 1:18.13  295 
45.Isla MITCHELL13Blythe Barra 1:23.08  246 
 Abbie ARTHUR13Boldmere DQ ST    

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.Imogen VINEY14Orion 1:02.52  577 
2.Jessica MACKENZIE14Rugby 1:02.98  564 
3.Maddison NUTTALL14Leamington 1:04.50  525 
4.Fiona HALL14Co Coventry 1:05.21  508 
5.Hannah PENNY14Strat Sharks 1:06.41  481 
6.Ellie SIBBALD-PERKINS14Orion 1:06.79  473 
7.Irisha POWELL14Boldmere 1:07.33  462 
7.Ella BLYTH14Orion 1:07.33  462 
9.Charlotte JONES14Boldmere 1:07.57  457 
10.Ione MORISON14Leamington 1:07.78  453 
11.Charlotte O'BRIEN14Rugby 1:08.36  441 
12.Sophie GLOSTER14Leamington 1:09.46  421 
13.Emma BOWDEN-WILLIAMS14Leamington 1:09.66  417 
14.Lily CHILES14Solihull 1:10.28  406 
15.Isabelle MALONEY14Blythe Barra 1:10.45  403 
16.Rachel NASH14Boldmere 1:10.51  402 
17.Lana-Reese WILSON-SHRU14Co Coventry 1:10.67  399 
18.Sarah TIMMS14Leamington 1:10.82  397 
19.Natasha SELLEY14Leamington 1:10.87  396 
20.Lowri BEVAN14Boldmere 1:11.00  394 
21.Erin MORAN14Rugby 1:11.17  391 
22.Ellie HARSANT14Strat Sharks 1:11.27  389 
23.Elizabeth PULLEY14Boldmere 1:11.50  386 
24.Sophie EMERY14Boldmere 1:11.56  385 
25.Neve MASTERS14Nuneaton 1:11.77  381 
26.Katelyn DALTON14Co Coventry 1:11.79  381 
27.Anastasia ISSOM14Co Coventry 1:11.94  378 
28.Mollie TRANTER14Co Coventry 1:12.94  363 
29.Annabel CRAIK14Leamington 1:14.13  346 
30.Wai-Guin MILLS14Orion 1:14.89  335 
31.Clarrie WILLIAMS14Camp Hill SC 1:14.95  335 
32.Hannah DUNN14Orion 1:15.20  331 
33.Laura CONMY14Co Coventry 1:15.23  331 
34.Eleanor MINETT14Co Coventry 1:15.93  322 
35.Freya CUNNINGHAM-FITZM14Leamington 1:16.86  310 
36.Harriet GILES14Orion 1:17.75  300 

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.Laura GRIFFITHS15Leamington 1:01.82  597 
2.Sophie MORGAN15Leamington 1:05.49  502 
3.Georgina IRELAND15Strat Sharks 1:05.67  498 
4.Lissie BURBIDGE15Leamington 1:05.73  496 
5.Lily MASSEY15Boldmere 1:06.18  486 
6.Daisy O'brien15Leamington 1:06.68  475 
7.Abigail BOFF15Leamington 1:06.71  475 
8.Ellie FODOR15Co Coventry 1:07.02  468 
9.Isobel POWERS15Boldmere 1:07.05  468 
10.Lucy-Ann CUNLIFFE15Rugby 1:07.16  465 
11.Niamh BEVAN15Orion 1:07.41  460 
12.Hanna DIXON15Co Coventry 1:07.51  458 
13.Eloise GRAY15Rugby 1:07.71  454 
14.Alana TIMMS15Co Coventry 1:07.90  450 
15.Hannah BOYD15Nuneaton 1:08.59  437 
16.Amalia MIDSAETER15Leamington 1:09.08  428 
17.Rosie FRANKLIN15Blythe Barra 1:09.14  426 
18.Evie LYNCH15Nuneaton 1:09.46  421 
19.Eleanor PARTRIDGE15Nuneaton 1:09.47  420 
20.Imogen SHERLOCK15Leamington 1:09.61  418 
21.Lucia MCCOSKER15Leamington 1:09.63  417 
22.Gabriella WATTS15Nuneaton 1:09.64  417 
23.Milly LEDSHAM15Co Coventry 1:10.40  404 
24.Amelie RISTOV15Strat Sharks 1:10.70  399 
25.Emily WORRALL15Blythe Barra 1:11.53  385 
26.Molly ARCHER15Leamington 1:12.07  376 
27.Sarah BROWN15Co Coventry 1:12.10  376 
28.Chloe ABULENCIA15Camp Hill SC 1:12.91  364 
29.Ellen COLLERAN15Camp Hill SC 1:13.09  361 
30.Elizabeth RIBCHESTER15Camp Hill SC 1:13.15  360 
31.Alicia BENJAMIN15Leamington 1:13.61  353 
32.Molly MACKENZIE15Leamington 1:14.83  336 

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 
1.Molly QUELCH16Leamington 1:01.66  601 
2.Lauren COX17Co Coventry 1:01.71  600 
3.Mollie GOLDSTONE16Boldmere 1:01.88  595 
4.Abbie GRANTHAM18Co Coventry 1:02.08  589 
5.Abigail JOLLEY16Leamington 1:02.30  583 
6.Justine CLARK30Kenilworth M 1:02.42  580 
7.Alex JAMIESON16Leamington 1:03.22  558 
8.Charlotte SMITH17Leamington 1:03.35  554 
9.Isabelle CALLAGHAN17Strat Sharks 1:03.53  550 
10.Rebecca WINN18Co Coventry 1:03.60  548 
11.Constance HODGE16Leamington 1:03.70  545 
12.Holly CLUTTERBUCK16Boldmere 1:03.99  538 
13.Lily O'BRIEN18Leamington 1:04.44  527 
14.Harriet GORDON16Boldmere 1:04.58  523 
15.Maddie HAYWOOD18Rugby 1:04.62  522 
16.Jennifer HERBERT17Leamington 1:05.22  508 
17.Sarah CHAPMAN18Strat Sharks 1:05.48  502 
18.Megan WILLIAMS18Rugby 1:05.77  495 
19.Beatrice ADAMS17Boldmere 1:05.82  494 
20.Melanie MCWHIRTER45Co Coventry 1:05.96  491 
21.Ceri HOUSE16Rugby 1:06.14  487 
22.Katie GULLIVER20Perry B & TS 1:06.45  480 
23.Hannah DEVENPORT16Blythe Barra 1:07.21  464 
24.Ellen BARRETT17Leamington 1:07.27  463 
25.Ella WRIGHT16Boldmere 1:07.66  455 
26.Bethan JORDAN17Leamington 1:07.70  454 
27.Jasmine RIGG17Rugby 1:07.73  454 
28.Rebecca GREENWOOD16Leamington 1:08.12  446 
29.Abbie DOLLY19Rugby 1:08.19  444 
30.Ellen ARMESON17Rugby 1:08.53  438 
31.Charlotte COX18Strat Sharks 1:08.73  434 
32.Emily COLLERAN17Camp Hill SC 1:09.70  416 
33.Evie GARNER18Fox Hollies 1:09.84  414 
34.Eleanor BROWN17Co Coventry 1:10.41  404 
35.Gabrielle DICKSON17Camp Hill SC 1:10.53  402 
36.Rachel JOSEPH17Strat Sharks 1:11.76  381 
37.Maya PATCHETT-SMYTH17Rugby 1:12.81  365 
38.Tegan SMITH16Fox Hollies 1:13.19  359 
39.Alex THORNTON16Fox Hollies 1:13.65  353 
40.Tully KEARNEY21Boldmere71:22.82  248 
41.Anna BINNS30Orion121:35.12  163 
 Madeline FOX18Co Coventry DNC    
 Rachel LLOYD46Rugby DNC    

Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points

PlaceNameAaDClubCatTime  BDPoints 
1.Tully KEARNEY21Boldmere71:22.82  554 
2.Eva FRENCH11Nuneaton101:34.85  242 
3.Emily-Jane SURGEONER11Boldmere91:37.80  241 
4.Anna BINNS30Orion121:35.12  231 

Disqualification Codes

UP